Łukasz Szczęsny

Nazywam się Łukasz Szczęsny i od 2014 roku działam w obszarze związanym z design thinking. W tym czasie prowadziłem szkolenia oraz pracowałem w firmach i instytucjach, w których w praktyczny sposób wykorzystywałem procesowe tworzenie innowacji.

Łukasz Szczęsny
Łukasz Szczęsny

Obecnie współtworzę firmę Tenka, w której na co dzień wykorzystujemy design, żeby pomóc naszym klientom prowadzić bardziej uporządkowany biznes i wdrażać innowacje.

Jestem ekspertem w procesowym tworzeniu produktów i usług w oparciu o design i tworzeniu strategii designu. Przeprowadziłem ponad 20 procesów na zasadzie audytów wzorniczych dla firm z różnych branż i uczestniczyłem w tworzeniu strategii, na podstawie których klienci wdrażają innowacje produktowe. Współpracowałem z wieloma firmami i instytucjami, dla których zgodnie z podejściem design thinking przygotowywałem plany dalszego rozwoju.

Poprzednio pracowałem m.in. w Code Design, Biurze Współpracy z Gospodarką i Otoczeniem Instytucjonalnym Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a przez 4 lata kierowałem zespołem ds. rozwoju kapitału ludzkiego w Śląskim Centrum Społeczeństwa Informacyjnego, z którym zrealizowałem interesujące projekty, wdrażałem strategię rozwoju społeczeństwa informacyjnego oraz organizowałem ciekawe szkolenia i wydarzenia.

Od wielu lat prowadzę szkolenia i warsztaty m.in. z wykorzystania narzędzi procesu design thinking, zarządzania zespołami, projektowania prezentacji multimedialnych oraz z tematu grywalizacji. Współorganizowałem i prowadziłem warsztaty w ramach lokalnych edycji Design Thinking Week oraz Katowice Service Jam. Byłem współorganizatorem i koordynatorem wieczornych spotkań Design Thinking MeetUp Katowice.

Posiadam certyfikat zarządzania projektami PRINCE2 Foundation. Ukończyłem m.in. dwa poziomy szkoły trenerów, kurs certyfikujący IPMA D, a także „Kurs projektowania usług” na ASP w Katowicach oraz „The Greenhouse – service design training” w National Centre for Product Design and Development Research (PDR) w Cardiff.

Znajdź mnie na Linkedin

Sprawdź jak możemy współpracować